Hakerzy atakują zacisza domowe

Komputerowi włamywacze coraz częściej atakują komputery indywidualnych użytkowników - alarmują przedstawiciele CERT.

Komputerowi włamywacze coraz częściej atakują komputery indywidualnych użytkowników - alarmują przedstawiciele CERT. "Najbardziej narażone na takie ataki są osoby korzystające z szerokopasmowego dostępu do Internetu" - mówią eksperci.

Wyraźne zwiększenie ilości takich ataków nastąpiło w ciągu ostatnich trzech miesięcy - wynika z raportu kwartalnego, opublikowanego ostatnio przez Centrum Koordynacyjne CERT (Computer Emergency Response Team). Zdaniem ekspertów, w tym okresie nie tylko znacznie zwiększyła się liczba ataków - stały się one również bardziej różnorodne (CERT jako atak hakerów traktuje również działanie tzw. trojanów - wirusów umożliwiających nie autoryzowany dostęp do systemu komputerowego)

"Komputery indywidualnych użytkowników są łatwym celem dla hakerów, przede wszystkim dlatego że zwykle nie dbają oni o odpowiednie zabezpieczenie swoich systemów - nie korzystają z "łatek" oraz uaktualnień do programów antywirusowych. Zwiększenie się częstotliwości takich ataków w ciągu ostatnich trzech miesięcy wiąże się prawdopodobnie z upowszechnianiem się w USA szerokopasmowego dostępu do Internetu" - twierdzą przedstawiciele CERT.