Hakerzy celują w Chińczyków

Chińscy internauci są atakowani z każdej strony. Nie dość, że ich własny rząd coraz śmielej poczyna sobie na poletku cenzurowania Internetu, to na dodatek stali się ulubionym celem ataku hakerów.

Wedle ostatniego raportu firmy Microsoft, w pierwszej połowie bieżącego roku, aż 47% wszystkich ataków hakerskich dotyczyła użytkowników używających chińskiego języka. Dla porównania, zaledwie 23% ataków dotyczyła użytkowników angielskojęzycznych. Chińscy internauci są zalewani potokami potencjalnie niebezpiecznego oprogramowania, wśród którego znajdują się między innymi modyfikacje przeglądarek WWW.

Badania wykazały, że ryzyko zainfekowania komputera przez niebezpieczne oprogramowanie, jest znacznie wyższe w krajach rozwijających się, niż w krajach rozwiniętych. W stosunku do poprzedniego okresu, liczba złośliwego i potencjalnie niebezpiecznego oprogramowania usuniętego z komputerów wzrosła o 43%. Raport wskazuje także na to, że liczba trojanów wykrytych i usuniętych przez oprogramowanie firmy Microsoft zwiększyła się o 30%.


Zobacz również