Hakerzy gnębią UE

Dwa tygodnie temu atak hakerów sprawił, że strona sponsorowana przez Unię Europejską, promująca ideę bezpiecznego Internetu, musiała na 10 dni zniknąć z sieci. Gdy w czwartek została ponownie uruchomiona, hakerzy zaatakowali ją ponownie.

Dwa tygodnie temu atak hakerów sprawił, strona że promująca ideę bezpiecznego Internetu musiała na 10 dni zniknąć z sieci. Gdy w czwartek została uruchomiona na nowo, hakerzy znów zaatakowali - już po minucie od startu strony.

SaferInternet.org to sponsorowany przez Unię Europejską serwis, mający przekonać mieszkańców Europy (a zwłaszcza biznesmenów), że Internet jest medium bezpiecznym, odpowiednim np. do robienia w nim interesów czy zakupów. Niestety, wypadki ostatnich tygodni nie najlepiej świadczą o poziomie bezpieczeństwa w Internecie. Dwa tygodnie temu nieznani hakerzy skutecznie unieruchomili stronę - przez 10 dni była ona niedostępna. Gdy w ubiegły czwartek uruchomiono ją ponownie (choć nie wszystkie jej elementy były dostępne), już po minucie okazało się, że ktoś znów próbuje się włamać. Na szczęście, bezskutecznie.

"Zdaje się, że niektórzy nie do końca zrozumieli cele, jakie postawiliśmy sobie tworząc tę stronę. Nie chodziło nam o walkę z hakerami czy wirusami, lecz o przybliżenie ludziom idei Internetu. Tak czy owak, chcąc uniknąć kłopotów, byliśmy zmuszeni do przeniesienia strony z serwera w Wielkiej Brytanii na lepiej zabezpieczony serwer w Holandii" - powiedziała Tara Morris, przedstawicielka Unii Europejskiej.