Hakerzy nie stoją za atakami na strony rządowe! Według Pawła Grasia...

To nie hakerzy odpowiadają za zablokowanie stron rządowych - twierdzi rzecznik rządu, Paweł Graś. Jego zdaniem, to wina...No właśnie, kogo? Wejdź a się przekonasz!

Hakerska grupa "Anonymous" przyznała, że w reakcji na plany podpisania przez polski rząd kontrowersyjnej ugody ACTA przeprowadziła ataki na strony Sejmu, premiera i rządu. I faktycznie, zostały one zablokowane.

Grupa "Anonymous" cały czas trzyma też rękę na pulsie, co potwierdza fakt, że na jej celowniku znalazł się członek Polskiego Stronnictwa Ludowego, Eugeniusz Kłopotek: wkrótce po tym jak w programie "Kawa na ławę" wypowiedział się za podpisaniem kontrowersyjnej ugody ACTA, jego strona...przestała działać.

Zobacz również:

  • Elon Musk wyśmiewa groźby Anonymous

Czy jednak za tymi wszystkimi "internetowymi" kłopotami rządu na prawdę stoi grupa hakerów? Zdaniem rzecznika rządu, Pawła Grasia, nie! Twierdzi on bowiem, że wynika to po prostu "z ogromnego zainteresowania tymi stronami i tematyką".

Z tą opinią zgadza się również Michał Boni, który przyznał, że:

"Nie mieliśmy do czynienia z hakerskim włamaniem, które ma na celu zniszczenie strony, albo jej zmienienie. Można się zorganizować w duże grupy, wysyłać w jednym czasie odpowiednie zapytania, sygnały informacyjne i to blokuje stronę".

___________

Ja wiem, że rzecznik rządu, i to każdego, mija się niekiedy z prawdą. To jednak co wyprawia obecnie Paweł Graś przechodzi ludzkie pojęcie...

Co o tym sądzicie? Zapraszamy do zamieszczania komentarzy!

Aktualizacja: 23 stycznia 2012 08:45

Strona "wszystkowiedzącego" Pawła Grasia przestała działać...

Krzysztof Lech