Hakerzy połączyli siły i walczą z ISIS

Hakerzy z grup Anonymous, GhostSec i Ctrlsec opublikowali listę zawierającą nazwy kont na Twitterze, które powiązane są z ISIS.

Po ataku na dziennikarzy francuskiego pisma Charlie Hebdo w wyniku którego zginęło 12 osób grupa hakerów Anonymous wydała oświadczenie zapowiadając rozpoczęcie walki z kontami w sieciach społecznościowych i stronami internetowymi wspierającymi terrorystów. To bardzo istotny ruch z punktu widzenia walki z tzw. Państwem Islamskim. Deklaruje ono bowiem zniszczenie wszelkich zachodnich technologii, lecz jednocześnie chętnie sięga po narzędzie jakim jest Internet i za pomocą serwisów społecznościowych obiecując niestworzone rzeczy zachęca mieszkańców zachodnich krajów do przyłączenia się do oczyszczającej świat ze zła walki w imię dżihadu. Niestety działania te są dosyć skuteczne.

Twitter

Najczęściej wykorzystywanym narzędziem przez ISIS jest Twitter. Nic dziwnego, że właśnie ten serwis hakerzy wzięli na celownik. W wyniku podjętych działań opublikowali właśnie listę 9200 kont wspierających dżihad licząc na ich jak najszybsze usunięcie. Co warte podkreślenia, doszło tutaj do historycznego sojuszu i współpracy pomiędzy trzema grupami hakerów: Anonymous, GhostSec i Ctrlsec.

Zobacz również:

  • Instagram i Facebook będą płatne! Nowa subskrypcja już w drodze
  • Nadchodzi Twitter Blue. Czy niebieski ptaszek zacznie ćwierkać inaczej?

Oznacza to więc, że hakerzy uważają problem społecznościowych działań ISIS za bardzo ważny i są zdecydowani wyjść ze swoich zamkniętych kręgów łącząc siły dla ogólnie pojętego większego dobra.

Na koniec warto zauważyć, że pomimo tego, iż Twitter kasuje zbyt radykalnych miłośników szariatu, nowe konta wspierające terrorystów rosną jak grzyby po deszczu. Obecnie szacuje się, że może ich być blisko 100 tysięcy.