Hakerzy twierdzą, że dostali się na serwery NATO

Grupa hakerów "Inj3ctor Team" podaje, że włamała się na serwer należący do NATO. Na stronie MediaFire umieszczone zostały pliki pod nazwą "NATO Tomcat 5.5. Servlet Backup" i jak twierdzą przedstawiciele grupy hakerów, są to kopie zapasowe serwera z tajnymi danymi.

Wśród plików zamieszczonych w Internecie przez hakerów znaleźć można także list skierowany do NATO. Opisuje on działania hakerów, którzy przywrócili domyślne ustawienia serwerów i unieruchomili komputery tej organizacji polityczno-wojskowej. Oprócz tego, grupa odgraża się w nim i mówi, że już niedługo głupie pomysł NATO zostaną opublikowane na WikiLeaks.

Inj3ctor Team prowadzi stronę zawierającą sposoby na włamywania do komputerów. Na stronie można przeczytać, że grupa została założona w 2003 roku, a jej członkowie uważają się za haktywistów, czyli hakerów działających z pobudek politycznych lub innych, które można określić jako aktywizm.

Zobacz również:

  • Elon Musk wyśmiewa groźby Anonymous

Podobne ataki, których twórcy określają się jako haktywiści, stają się ostatnio coraz powszechniejsze. Jedną z grup, która znana jest z agresywnej kampanii przeciwko organizacjom rządowym i różnym firmom jest Anonymous. Inną znaną grupą jest niedawno rozwiązana LulzSec, która przez siedem tygodni nękała atakami m.in. CIA, amerykański Senat oraz rząd Brazylii.