Hakerzy w obronie cywilów

System zabezpieczeń serwerów Federalnej Administracji Lotnictwa USA został złamany przez grupę hakerów „The Deceptive Duo”.

System zabezpieczeń serwerów Federalnej Administracji Lotnictwa USA został złamany przez grupę hakerów „The Deceptive Duo” (można to przetłumaczyć jako „Opiekuńczy duet”). Po włamaniu do serwera przechowującego informacje na temat systemów zabezpieczeń na lotniskach amerykańskich nie wyrządzili oni żadnych szkód, a jedynie wystosowali apel o lepsze zabezpieczenie systemów kluczowych dla bezpieczeństwa ludności.

Serwery do których uzyskano dostęp przechowywały np. informacje o procedurach sprawdzania pasażerów przy przyjmowaniu ich na pokład samolotów.

Hakerzy napisali: $„Wzmocnijcie zabezpieczenia zanim zmuszą was do tego sami terroryści”.

Na górze strony hakerzy umieścili zrzut ekranowy przedstawiający raport z bazy danych używanej przez służby FAA. Zawiera on takie dane jak: 3-literowy kod opisujący różne lotniska amerykańskie, nazwisko inspektora FAA, numery identyfikacyjne skanerów bezpieczeństwa, liczbę pasażerów których bagaże zostały sprawdzone przez dany skaner oraz ilość przechwyconej broni, materiałów wybuchowych oraz niebezpiecznych chemikaliów.

Przedstawiciele FAA zaprzeczają jakoby odnotowali obecność hakerów w ich systemie. Dodali jednak, że zwrócili się do FBI z wnioskiem o zbadanie sprawy i odszukanie ewentualnych sprawców włamania.

Zrzuty ekranowe przedstawiające efekty działań hakerów można zobaczyć pod adresem:

http://defaced.alldas.org/mirror/2002/04/24/extra-cas.faa.gov


Zobacz również