Hakerzy z grupy Anonymous zatrzymani - tym razem w Turcji

Policja turecka zatrzymała 32 członków hakerskiej grupy Anonymous. Turcja jest kolejnym krajem, która zaczęła walczyć przeciwko cyberterrorystom atakującym strony rządowe. Parę dni temu, hakerzy z Anonymous zostali aresztowani w Hiszpanii.

Wczoraj informowaliśmy o zatrzymaniu przez hiszpańską policję, członków hakerskiej grupy Anonymous. Na kolejne aresztowania nie trzeba było długo czekać...

Jak donosi agencja prasowa - Anadolu, w Turcji zatrzymano 32 osoby zamieszane w działalność grupy Anonymous. Aresztowań dokonano w 12 tureckich miastach. To odwet za to, że grupa zaatakowała strony rządowe. Grupa Anonymous tłumaczyła swój atak tym, iż rząd Turcji, od sierpnia planuje cenzurować internet. W maju, aktywiści zorganizowali także protesty w 30 miastach tureckich, w których wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób.

Zobacz również:

  • Elon Musk wyśmiewa groźby Anonymous
  • REvil - darmowy deszyfrator ransomware w sieci
  • Oszustwa na Instagramie - oto pięć sposobów. Poznaj je i uniknij wpadki

Aresztowania dokonały się dzień po wyborach parlamentarnych w Turcji. Zwyciężyła w nich rządząca krajem Partia Sprawiedliwości i Rozwoju. To ona odpowiada, za plan cenzury internetu. Rząd "pod lupę" weźmie, oprócz serwisów społecznościowych, także blogi prowadzone przez obywateli Turcji.