Hakerzy z grupy Lulz Sec. aresztowani

FBI wpadło na trop 6 osób, których podejrzewa się o powiązania z hakerską grupą Lulz Sec. Cyberterroryści stali za atakami na CIA, Sony czy też, znaną z republikańskich poglądów, telewizję Fox. Wśród zatrzymanych znajdują się także członkowie Anonymous.

O grupie Lulz Sec. zrobiło się głośno, kiedy zaatakowała strony CIA. Pomimo tego, że grupa formalnie zakończyła działalność po raptem 50 dniach, nie ustają poszukiwania jej członków. Ostatnie zatrzymania są możliwe dzięki współpracy z FBI na jaką zdecydował się Hector Xavier Monsegur - domniemany przywódca grupy.

Monsegur (znany pod pseudonimem "Sabu") przekazał policji niezbędne informacje i to właśnie dzięki jemu dokonano kolejnych zatrzymań. Na liście znajdują się nie tylko członkowie grupy Lulz Sec. ale także haktywiści Anonymous.

Zobacz również:

  • Kilkanaście złotych wystarczy, aby odblokować każdy telefon z Androidem. Tylko iPhone jest bezpieczny

Wśród zatrzymanych znajdują się Brytyjczycy, Amerykanie oraz Irlandczycy. Trzy osoby aresztowano, pozostałym zostały postawione zarzuty po czym zwolniono ich z powrotem. FBI zapowiada kolejne polowania na hakerów...


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: