Hakerzy zaatakowali wodza Korei Północnej. Nieźle go ośmieszyli. Zobaczcie

Wykorzystywany przez północnokoreańską propagandę portal Uriminzokkiri został zaatakowany przez hakerów, a sam Kim Dzong Un zamieniony w...świnię.

Zarejestrowany w Chinach portal Uriminzokkiri to propagandowe narzędzie Korei Północnej, które rozsiewa chore przesłanie swojego wodza również za pomocą serwisów YouTube, Flickr i Twitter. W czwartek wieczorem okazało się, że w walkę z Kim Dzong Unem postanowili włączyć się również hakerzy (najprawdopodobniej z grupy Anonymous), którzy przejęli nad wspomnianym portalem kontrolę i unieruchomili jego główną stronę.

Hakerzy twierdzą, że udało im się wykraść dane 9 tysięcy użytkowników portalu. Ponadto swoimi działaniami objęli również jego konto na Twitterze, gdzie zmienili ilustrację (obecnie przedstawia tańczącą parę i napis "Tango Down") oraz zamieścili wpisy z linkami do stron, które również zostały zhakowane.

Zobacz również:

  • Haker sprzedaje narzędzie do ukrywania malware w karcie graficznej
Hakerzy zaatakowali wodza Korei Północnej. Nieźle go ośmieszyli. Zobaczcie

To jednak nie koniec. Jak wisienka na torcie na koncie Uriminzokkiri w portalu Flickr pojawił się bowiem list gończy za Kim Dzong Unem, któremu dorobiono świńskie uszy, nos oraz tatuaż przedstawiający Myszkę Miki (a może on jest prawdziwy...?).

Hakerzy zaatakowali wodza Korei Północnej. Nieźle go ośmieszyli. Zobaczcie

List gończy za Kim Dzong Unem

Obecnie strona Uriminzokkiri już działa, natomiast konto w serwisie Flickr zostało usunięte.

____________

No proszę, Anonymous ramię w ramię z USA walczą z tym samym przeciwnikiem...