Half-Life 2: Black Box anulowny

Electronic Arts oraz Valve ogłosiły, że nie zamierzają wydać pakietu Half-Life 2: Black Box. Dość rewolucyjną wiadomość podał na łamach popularnego zachodniego serwisu Doug Lombardi, kierownik ds. marketingu firmy Valve. Co to oznacza dla graczy?

Całkiem sporo. Half-Life 2: The Black Box miał ukazać się w wersji na PC i zawierać Half-Life 2: Episode Two, Portal oraz Team Fortress 2. Panowie z Valve i EA uznali jednak, że inicjatywa niezbyt im się opłaca i postanowili pozostawić na rynku jedynie bardziej rozbudowany pakiet, czyli Half-Life 2: The Orange Box.

Co znajdzie się w zestawie? Cała masa gier: Half-Life 2, Half-Life 2: Episode 1, Half-Life 2: Episode 2, Team Fortress 2 oraz Portal. Wszystko w trzech różnych wersjach: na Xboxa 360, PC i PLAYSTATION 3.

Bardzo ciekawa jest forma produktów. Otóż nabywcy zestawów konsolowych otrzymają gry na płytkach, pecetowcy zaś... Specjalne bony z kodami. Na dwóch z nich znajdą się klucze do Half-Life 2 oraz Half-Life 2: Episode 1, a na trzecim dane potrzebne do zamówienia reszty gier z zestawu. Samej operacji zakupu trzeba będzie dokonać za pomocą systemu elektronicznej dystrybucji Steam. Cena zestawu została wstępnie ustalona na poziomie 49 dolarów.

Co jeśli ktoś już ma HF 2 oraz Episode 1? Lombardi stwierdził, że "można będzie oddać gry znajomym". No tak, kupić więcej, połowę oddać z dobroci serca i jeszcze bawić się w ściąganie kolosalnej ilości danych przez Steam... Panowie, czy Wy przypadkiem lekko nie przeginacie?

Europejska premiera wersji na PC nastąpi pod koniec września.