Half-Life 2: Episode Two w październiku

Zachodni serwis Shacknews opublikował rewelacyjną wiadomość dotyczącą Half-Life 2: Episode Two. Redaktorzy witryny dotarli do przedstawicieli firmy Valve i zdobyli od nich datę planowanej premiery gry.

Jeśli doniesienia okażą się prawdziwe, to już za trzy miesiące na rynek trafi świetne trio Half-Life 2: Episode Two (rozszerzenie Half-Life 2: Episode Two, gra multiplayer Team Fortress 2 oraz Portal).

Redaktorzy zapewniają, że Valve potwierdziło informację - zestaw ma trafić na amerykańskie półki sklepowe dokładnie 9 października 2007 roku. Gra ukaże się jednocześnie na PC, Xboksa 360 oraz PLAYSTATION 3. Dobra wiadomość, szczególnie, że jeszcze miesiąc temu mówiło się o znacznym opóźnieniu premiery na konsolę Sony.

Electronic Arts wyda grę w zestawie Half-Life 2: The Orange Box (wraz z Half-Life 2 oraz Half-Life 2: Episode One). Pakiet w wersji na PC będzie kosztował 49,99 dolarów, wersja na konsole ma być o dziesięć dolarów droższa.

W tym świetle, najlepszym dla graczy rozwiązaniem byłby zakup poszczególnych tytułów poprzez system elektronicznej dystrybucji Steam. Nie wiadomo jednak czy Valve i EA w dniu premiery zdecydują się na tę formę sprzedaży.