Half-Life 2: Valve gromi piratów! 20 000 kont Steam zamknięto!

Firma Valve, producent kultowej gry Half-Life 2 ogłosiła, że zamknęła właśnie ponad 20 000 kont użytkowników usługi Steam, którzy próbowali aktywować pirackie kopie gry. Jednocześnie firma zaprzecza, jakoby stworzyła specjalną wersję gry czy klucza, które miały być udostępnione w Sieci i posłużyć jako przynęta dla graczy, chcących zainstalować piracką wersję HL2.

Przypomnę, że w związku z powtarzającymi się kradzieżami kodów gier i masowym piractwem, Valve postanowił wprowadzić dodatkowe zabezpieczenia do Half-Life 2, które powodują, że bez rejestracji na stronie producenta, posiadacze legalnych kopii nie będą mogli zagrać nawet w trybie gry pojedynczej (więcej informacji na ten temat) .

W związku z tym, w ubiegłym tygodniu pojawiła się plotka, że producent gry zastawił na posiadaczy pirackich wersji pułapkę, udostępniając nieprawidłowy klucz do gry w Internecie i sieciach P2P. Informując jednak o zamknięciu ponad 20 000 kont nieuczciwych użytkowników usługi Steam, Valve zdecydowanie zdementował te plotki, informując, ze żadna tego typu prowokacja nie miała miejsca. W oficjalnym oświadczeniu, które znalazło się na forum producenta przedstawiciele Valve stwierdzili:

"Valve nie udostępnił, fałszywego klucza, fałszywej, pirackiej wersji gry czy nieprawdziwych instrukcji instalacji, aby zastawić pułapkę na nieuczciwych graczy" - możemy przeczytać w oświadczeniu. "Podobnie jak pirackie wersje i klucze do innych gier, tak i ten do Half-Life 2 pochodzi od społeczności graczy".

Twórcy gry nie zdradzili zbyt wielu szczegółów na temat sposobu, w jaki wytropili użytkowników próbujących aktywować nielegalne kopie gry. Z oświadczenia dotyczącego zamknięcia kont możemy się tylko dowiedzieć, że metoda jakiej firma użyła, pozwoliła na "niezwykle łatwe wytropienie i potwierdzenie prób uzyskania nielegalnego dostępu do gry". W oświadczeniu Valve stwierdza więc, że "nie ma żadnych wątpliwości, co do tego, że za pomocą wszystkich zamkniętych kont, próbowano nielegalnie uzyskać grę lub aktywować jej pirackie wersje".


Zobacz również