Half-Life 2 - dodatek w przygotowaniu!

W magazynie PC Gamer UK pojawił się wywiad, w którym przedstawiciele Valve oficjalnie potwierdzili, że trwają już prace nad pierwszym dodatkiem do "Half-Life'a 2". Podczas rozmowy programiści nie zdradzili jednak zbyt wielu szczegółów na temat przygotowywanego rozszerzenia.

W przypadku pierwszej odsłony Half-Life'a, tworzenie dodatków Valve powierzała innym firmom. Rozszerzenie do "Half-Life'a 2" firma postanowiła zrobić samodzielnie. Akcja dodatku, którego roboczy tytuł brzmi "Aftermatch", rozpoczyna się bezpośrednio po zakończeniu wydarzeń z podstawowej wersji gry - do akcji wkraczamy podczas gdy Freeman i Alyx uciekają drogą powietrzną z bliskiego destrukcji miasta City 17.

Według plotek, które pojawiły się w Sieci, Alyx miała w dodatku stać się grywalną postacią. Przedstawiciele Valve nie potwierdzili jednak tej informacji. Stwierdzili tylko, że będzie pojawiać się w grze dość często nie zdradzając, czy i w jakim zakresie będziemy mogli pokierować jej losami. Odnośnie fabuły wiadomo, że część naszych przeciwników z "Half-Life 2" stanie się naszymi sojusznikami - szczegółów producenci gry oczywiście nie zdradzali.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie gra trafi do sklepów - według informacji magazynu Gamer UK ma się to zdarzyć latem. Więcej szczegółów producent udostępni wkrótce.


Zobacz również