Half Life 2: pierwsze screeny i arty

Dziś firma Valve opublikowała pierwsze screeny z długo oczekiwanej kontynuacji Half -Life'a, uznawanego za jedną z najlepszych gier FPP w historii gier komputerowych. Co ciekawe, w nowej odsłonie gry nie będzie filmów, zaskryptowanych scen, ani opisów misji. Dlaczego? Tego i wiele innych ciekawostek na temat nadchodzącej gry dowiecie z trzeciego numeru magazynu GameStar.

Akcja drugiej odsłony Half-Life'a rozpoczyna się niedługo po wydarzeniach wieńczących pierwszą część gry. W Half Life 2 wcielimy się w tego samego, dobrze nam znanego i niepozornego Gordona Freemana, będącego etatowym pracownikiem tajnej organizacji rządowej, której ofertę w pierwszej odsłonie gry odrzucił. Rozkazy Gordon przyjmuje od G-Mana, który wcześniej próbował go zwerbować do organizacji, dla której teraz Freeman pracuje.

Akcja gry będzie się toczyć w fikcyjnym mieście City 17 leżącym w bliżej nieokreślonym rejonie wschodniej Europy, a zadaniem gracza będzie pokonanie obcych najeźdźców i ocalenie Ziemi. W grze dostępnych będzie dwanaście misji, podczas których gracz będzie musiał pokonać obcych dobrze znanych z poprzedniej cześci gry.


Zobacz również