Half-Life 2 - pierwszy screenshot z dodatku Aftermatch!

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego zrzutu ekranowego z dodatku do "Half-Life'a 2", który niespodziewanie opublikowała firma Valve.

Na pierwszym planie udostępnionego zrzutu ekranowego możemy zobaczyć żołnierza z karabinem. Na dalszym można dostrzec wychudzoną istotę na tle nieokreślonej budowli - producent nie sprecyzował, co przedstawia screenshot. Niestety publikacji zrzutu nie towarzyszą też żadne dodatkowe informacje na temat przygotowywanego rozszerzenia.

Pierwszy sreenshot z dodatku do  Half-Life 2

Pierwszy sreenshot z dodatku do Half-Life 2

Przypomnę więc, że akcja dodatku, którego roboczy tytuł brzmi "Aftermatch", rozpoczyna się bezpośrednio po zakończeniu wydarzeń z podstawowej wersji gry - do akcji wkraczamy podczas gdy Freeman i Alyx uciekają drogą powietrzną z bliskiego destrukcji miasta City 17.

Według plotek, które pojawiły się w Sieci, Alyx miała w dodatku stać się grywalną postacią. Przedstawiciele Valve nie potwierdzili jednak tej informacji. Stwierdzili tylko, że będzie pojawiać się w grze dość często nie zdradzając, czy i w jakim zakresie będziemy mogli pokierować jej losami. Odnośnie fabuły wiadomo, że część naszych przeciwników z "Half-Life 2" stanie się naszymi sojusznikami - szczegółów producenci gry oczywiście nie zdradzali.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie gra trafi do sklepów.


Zobacz również