Half-Life 2 - rewolucyjna aktualizacja. Czekaliśmy na to latami

Half-Life 2 doczekało się aktualizacji, która powinna pojawić się w grze już kilka lat temu. Gdyby nie Steam Deck zapewne nie doczekalibyśmy się zmian.

fot. Steam

Valve wydało niespodziewanie aktualizację do Half Life 2. Całą sytuację nagłośnił YouTuber Tyler McVicker. Najnowsza łatka jest jeszcze w fazie beta, jednak twórca zauważył, że wprowadza ona kilka zmian, z których gracze PC bardzo się ucieszą.

Najważniejszymi zmianami jest odblokowanie HUB oraz interfejsu użytkownika. Będą się one w tym momencie skalować do dowolnej rozdzielczości. W przypadku grania na monitorach panoramicznych, elementy interfejsu będą zdecydowanie większe i lepiej widoczne. Gra bez problemu będzie obsługiwać monitory ultrapanoramiczne. Gracze mogą także bez ingerencji w pliki gry zwiększyć pole widzenia.

Zobacz również:

  • Steam Deck - premiera przesunięta. Co jest powodem?
  • Steam z potężną aktualizacją, na tę zmianę czekali wszyscy gracze

Tyler McVicker powiedział wprost:

Tak powinna wyglądać ta gra, a ponieważ Valve nigdy nie poświęciło czasu na jej naprawienie, graliśmy w gorszą wersję.

Powyższe zmiany zostały wprowadzone prawdopodobnie ze względu na nadchodzący debiut Steam Deck. Valve w tym momencie sprawdza wszystkie gry z katalogu i ocenia w czterostopniowej skali. Ma to pozwolić na określenie, które tytuły najlepiej nadają się do uruchomienia na nowym sprzęcie.

Zobacz także: Forza Horizon 5 - wszystko, co chciałbyś wiedzieć o grze