Half-Life 3 nadal nie potwierdzony, ale gracze szykują kolejny fanfilm

Do sieci trafił zwiastun nowego fanfilmu stworzonego przez entuzjastów najpopularniejszej serii gier od Valve. Half-Life: The Dawn of Evolution to produkcja tworzona niekomercyjnie przez grupę fanów gier od twórców platformy Steam.

Half-Life to kultowa seria gier stworzona przez Valve, czyli firmę odpowiedzialną za rozwój platformy cyfrowej dystrybucji Steam. Niestety gracze już od kilku lat czekają na trzecią odsłonę gry, a twórcy nie publikują żadnych oficjalnych informacji w tej sprawie. Na osłodę fani mogą raczyć się kolejnymi fanowskimi produkcjami wideo osadzonymi w świecie Gordona Freemana.

Najnowszym filmem tego typu jest Half-Life: The Dawn of Evolution, który ma opowiadać historię drużyny pod przewodnictwem młodego żołnierza, która będzie walczyć z okupującymi ziemię kosmitami znanymi jako The Combine. Patrząc po zamieszczonej przez twórców tabeli scenariusz jest już praktycznie gotowy. Zespół pracuje nadal nad postprodukcją i muzyką.

Zobacz również:

  • Epic Games szaleje z wyprzedażami! Sprawdź jakie gry kupisz taniej
  • Half-Life 2 - rewolucyjna aktualizacja. Czekaliśmy na to latami
Half-Life 3 nadal nie potwierdzony, ale gracze szykują kolejny fanfilm

Pierwszy zwiastun fanfilmu na podstawie serii gier Half-Life od Valve można zobaczyć w serwisie Vimeo. Więcej informacji o produkcji można znaleźć na stronie internetowej projektu, a zespół odpowiedzialny za powstanie fanowskiego Half-Life: The Dawn of Evolution ma też swój fanpage na Facebooku.

Twórcy Half-Life: The Dawn of Evolution pracują już też nad pełnym zwiastunem, ale nie jest jeszcze znana jego data premiery, tak samo jak nie wiadomo, ile jeszcze będziemy czekać na sam fanfilm. Biorąc pod uwagę, że jest to hobbystyczny projekt oraz patrząc na obecny postęp prac, można założyć, że może to potrwać to jeszcze kilka długich miesięcy. Trzeba jednak przyznać, że jakość efektów specjalnych w zajawce robi wrażenie i jest na co czekać.

źródło: cdaction.pl