Half-Life 3 potwierdzony? Jak na razie we wniosku o znak towarowy

Half-Life 3 potwierdzony? Niestety, Valve nadal milczy, ale pojawiły się poszlaki dotyczące tej produkcji. Jest to rejestracja przez twórców platformy Steam znaku towarowego “Half-Life 3” w europejskim urzędzie patentowym.

Ostatnia część trylogii o milczącym Gordonie Freemanie jest jedną z najbardziej oczekiwanych gier świata. Twórcy serii Half-Life już od lat nie wypowiadają się oficjalnie na temat trzeciej odsłony, a gracze w oczekiwaniu na ten tytuł podają dalej między sobą coraz bardziej nieprawdopodobne plotki. Ostatni ruch Valve daje nieco nadziei na to, że gra jednak w końcu powstanie, ale nie należy przeceniać wartości tej informacji.

Nie jest to bowiem niestety oficjalne potwierdzenie prac nad nową grą, ale jedynie mały krok do przodu. 29 września działająca w imieniu Valve firma Casalogna & Associes zarejestrowała znak towarowy “Half-Life 3” w europejskim urzędzie patentowych. Trzeba oczywiście pamiętać, że sama rejestracja znaku jeszcze nic nie znaczy i wcale nie jesteśmy bliżej potwierdzenia prowadzonych nad grą prac, niż jeszcze kilka dni temu.

Half-Life 3 potwierdzony? Jak na razie we wniosku o znak towarowy
Nietrudno sobie jednak wyobrazić, że Half-Life 3 byłby idealnym tytułem startowym służącym do popularyzacji nowego produktu Valve, SteamOS. Tak samo Half-Life 2 i Counter Strike miały za zadanie spopularyzowanie aplikacji Steam na komputery z Windows.

Zobacz również:

  • Epic Games szaleje z wyprzedażami! Sprawdź jakie gry kupisz taniej
  • Najzabawniejsze Easter Eggs w grach

Valve obecnie pracuje nad swoim własnym opartym o Linuksa systemem operacyjnym SteamOS przeznaczonym dla graczy. Ma być on dostępny za darmo do pobrania przez każdego chętnego, a skorzystać będą mogli z niego też twórcy sprzętu. Zapowiedziany został również kontroler Steam, który ma zapewnić wygodę sterowania padem grom przygotowanym z myślą o klawiaturze i myszy.

źródło: arstechnica.com