Half-Life: Alyx napędza sprzedaż gogli VR Valve Index

Marka Half-Life wciąż jest niezwykle silna. Potwierdzają to najnowsze doniesienia, z których wynika, że wyprzedano już niemal wszystkie egzemplarze gogli VR Valve Index na świecie.

W listopadzie ubiegłego roku Valve, dość niespodziewanie zapowiedziało nową, pełnoprawną odsłonę serii Half-Life. Niestety nie jest to wyczekiwana przez fanów trzecia odsłona serii, a jej spin-off - Half-Life: Alyx, dedykowany goglom wirtualnej rzeczywistości. Okazuje się, że decyzja o przeniesieniu marki do VR okazała się przysłowiowym "strzałem w dziesiątkę".

Jak donosi serwis Road to VR, gogle Valve Index zostały już wyprzedane na niemal całym świecie. Potwierdzono, że obecnie na niedobór urządzenia (we wszystkich dostępnych wariantach) cierpi 31 państw. Jedynie w Japonii można dostać gogle oraz zestaw gogle + kontrolery. Przedstawiciele Valve zdaję sobie sprawę z problemu i już zapowiedzieli, że dołożą wszelkich starań, aby jeszcze przed premierą Half-Life: Alyx na rynek trafiło więcej modeli gogli Index.

Ciężko pracujemy, aby zbudować więcej jednostek i sprostać wysokim wymaganiom. Naszym celem jest udostępnienie na rynku kolejnych egzemplarzy jeszcze przed premierą Half-Life: Alyx. - Valve

Dla przypomnienia, Half Life: Alyx zapewni graczom kilkanaście godzin zabawy. Po ukończeniu kampanii możliwe będzie tworzenie własnych poziomów i dzielenie się nimi ze społecznością gry. W samej produkcji nie będzie jednak żadnego trybu sieciowego. Half Life: Alyx zadebiutuje na PC już w marcu, wśród kompatybilnych gogli wirtualnej rzeczywistości, oprócz Valve Index, znajdują się także: HTC Vive, Windows Mixed Reality, Oculus Rift oraz Oculus Quest. Twórcy nie wykluczają, że gra może zawitać również na PlayStation 4 z PlayStation VR.

źródło: roadtovr.com