Half-Life i Android Wear? Gra z pecetów na nadgarstku

Smartwatche to stosunkowo nowa kategoria urządzeń elektronicznych. W przeciągu ostatnich kilka lat powstało wiele aplikacji napisanych z myślą inteligentnym zegarku. Kto by jednak pomyślał, że na ekranie umieszczonym na nadgarstku da się uruchomić grę, która została stworzona z myślą o potężnych komputerach osobistych?

Granie na smartwatchu z pewnością nie należałoby do przyjemności, zwłaszcza w tytuły napisane z myślą o komputerach osobistych. Jedną z takich gier jest Half-Life, czyli pierwszoosobowa strzelanina. Są jednak pasjonaci, dla których nie jest to przeszkodą.

Half-Life uruchomiony na zegarku

Half-Life uruchomiony na zegarku

Jak można zobaczyć w serwisie YouTube, Half-Life można uruchomić na ekranie zegarka LG G Watch R. Wykorzystywany jest do tego SDLash, który obsługuje starsze gry na silniku Source. Oczywiście gra nie jest grywalna, ale i tak miniaturyzacja technologii robi wrażenie.

Pierwsze smartwatche powstały już wiele lat temu, ale dopiero od 2013 roku i premiery urządzeń Samsunga z rodziny Gear można mówić o rozkwicie tej kategorii gadżetów. Ich popularność stale rośnie wraz z premierą systemu Android Wear oraz ostatniej premiery Apple Watcha.

Half-Life uruchomiony na zegarku

Half-Life uruchomiony na zegarku

Na zegarki stale powstają kolejne aplikacje. Najczęściej są to programy użytkowe, które pozwalają na dopisanie nowej pozycji do listy zadań, sprawdzenie przypomnienia z kalendarza, wiadomości w social media lub obsługi innych urządzeń elektronicznych z segmentu smarthome.

Wśród aplikacji na smartwatche brakuje jednak gier. Mały ekran umieszczony na nadgarstku po prostu nie jest dobrym środowiskiem dla angażujących aplikacji rozrywkowych. Nie oznacza to jest jednak, że pasjonaci nie próbują uruchomić na zegarkach napisanych już tytułów.

źródło: kotaku.com