Half-Life i Fallout w filmach fanowskich

Fanowskie filmy na podstawie kultowych gier wideo nie mają szans na zdobycie Oskara. Warto je jednak obejrzeć, by dowiedzieć się co grupa ludzi potrafi zrobić mając do dyspozycji niewielkie możliwości i malutki budżet.

Ponad dwa lata pracy zespołu złożonego z zaledwie siedmiu osób zaowocowały powstaniem krótkiego filmu Beyond Black Mesa. Short inspirowany grą Half-Life właśnie pojawił się w sieci w ostatecznej wersji trwającej 11 minut. Zobaczymy w nim charakterystyczne postaci z gry stworzonej przez firmę Valve - żołnierzy Kombinatu i ruchu oporu. Klip posiada nawet podłożone dźwięki z tej produkcji czy kultowy i rozpoznawalny łom, którym posługiwał się Gordon Freeman. Nastawiony na akcję materiał filmowy opowiada historię Adriana Sheparda, który z towarzyszami broni próbuje wysłać ostrzeżenie do innych członków ruchu oporu.

Warto przy okazji wspomnieć o innym dziele, którego twórców zainspirowała gra Half-Life. Jest nim kanadyjski short Escape from City 17. Jego pierwsza część pojawiła się w sieci w 2009 roku, a w chwili obecnej mają trwać prace nad jej kontynuacją. Ten film w serwisie YouTube obejrzało prawie 4,5 mln. osób.

Zobacz również:

  • Najzabawniejsze Easter Eggs w grach
  • Przyszłość gier Bethesdy na PS4 i PS5 poznamy już w przyszłym miesiącu

Warte odnotowania jest także to, że firma Valve, w przeciwieństwie do wielu wydawców i deweloperów, nie zażądała przerwania prac nad tymi projektami. Wręcz przeciwnie, promowała je na swoich stronach internetowych.

Niewielki zespół odpowiada również za Fallout: Nuka Break. To oczywiście produkcja inspirowana kultowym dziełem Black Isle Studios. W trwającym 16 minut klipie poznajemy Twiga i jego towarzyszy. Podróżują oni po wyniszczonych wojną atomową Stanach Zjednoczonych w poszukiwaniu butelki Nuka Coli. O tym jakie przygody ich czekają można się przekonać już teraz. Short, co warto podkreślić, w zaledwie dwa dni od premiery obejrzało ponad 150 tysięcy osób.