Halo 2 - tylko na Windows Vista?

Microsoft zapowiedział, że "pecetowa" wersja gry "Halo 2" (wywodzącej się z Xboksa), udostępniona zostanie pod koniec roku. Czemu tak późno? Ponieważ wtedy na rynek trafi Windows Vista - jedyny system operacyjny, w którym będzie można uruchomić tę grę.

"Halo 2" to druga część klasycznego "shootera" Microsoftu, w którym zadaniem gracza - najogólniej rzecz ujmując - jest eksterminacja wszystkiego, co porusza się na ekranie. Pierwsza część gry - zatytułowana po prostu "Halo" - pojawiła się w wersji na PC w 2003 r. (krótko po premierze wersji na Xboksa). W "Halo 2" posiadacze konsoli mogą grać już od kilkunastu miesięcy - koncern zwlekał jednak z udostępnieniem wydania "pecetowego".

Teraz okazało się, że przyczyną owego opóźnienia był fakt, iż grę będzie można uruchamiać jedynie w systemie Windows Vista, którego premiera zaplanowana jest na koniec bieżącego roku (z nieoficjalnych informacji wynika, że będzie on dostępny na początku grudnia).

Koncern poinformował, że wersja gry na PC będzie pozwalała na prowadzenie rozgrywki w trybie single- i multiplayer, ma ona też zawierać pakiet dodatkowych map do gry wieloobowej (Halo 2 Multiplayer Map Pack).