Halo 3 bije kolejne rekordy

Od jej premiery minęło jedynie kilkadziesiąt godzin a już można mówić, że stała się hitem. Gra Halo 3 bije kolejne rekordy sprzedaży. Tym razem na rynku australijskim. Microsoft podaje oficjalnie, że już 25% tamtejszych posiadaczy Xbox'ów 360 zakupiło tytuł.

Jak informowaliśmy niedawno, Halo 3 pobiło już rekord na rynku Stanów Zjednoczonych. Poziom 170 milionów zysku w ciągu 24 godzin przebił nawet takie megahity jak premiera Spidermana 3 czy najnowszej książki z serii Harrego Pottera.

Jednak prawdziwą furorę Halo 3 zrobiło wśród australijskich posiadaczy konsoli Xbox 360. Przez pierwsze 24 godziny od premiery sprzedano 50 000 kopii tej gry. Daje to łączny zysk wysokości około 6 milionów dolarów australijskich. Jest to rekord przemysłu rozrywkowego w tym kraju.

Rozmiarami sukcesu zaskoczeni są nawet ludzie związani z Microsoft. Przedstawiciel firmy, niejaki David McLean, stwierdził iż takiego obrotu spraw nikt w firmie się nie spodziewał. Już teraz jedna czwarta posiadaczy Xbox'ów na kontynencie ma również Halo 3. A to dopiero pierwszy dzień.

Niezależny ośrodek badawczy GfK Australia nie potwierdził jednak tych danych. Firma bowiem monitoruje rynek w okresach jednotygodniowych. Nie upłynął jeszcze zatem minimalny czas po którym można by podać oficjalne statystyki. Niemniej jednak specjaliści zaznaczają, że gdyby wyliczenia Microsoftu okazały się prawdziwe, to byłaby to ogromna sensacja.

Zobacz również:

Recenzja Halo 3! Test megahitu na Xboxa 360!


Zobacz również