Halo 3 bije rekordy sprzedaży

Halo 3 wydane przez Microsoft właśnie pobiło rekord sprzedaży jaki można osiągnąć w ciągu 24 godzin od daty premiery. Gra zarobiła dla swojego wydawcy już ponad 170 milionów dolarów. Poprzedni rekord należał do innego tytułu z tej samej serii, Halo 2. Temu dziełu udało się jednak uzyskać przychody sięgające "jedynie" 125 milionów dolarów.

Halo 3 bije rekordy sprzedaży
To jednak nie wszystko. Jak podaje Microsoft gra Halo 3 stała się też najlepiej sprzedającym się tytułem w systemie pre-sale. Fani serii zamówili ponad 1,7 miliona kopii tytułu. Oczywiście dane te dotyczą jedynie rynku Stanów Zjednoczonych.

Prawdziwe oblężenie przezywa również Xbox Live. Tu przez pierwsze 20 godzin od premiery do systemu zalogowało się ponad milion osób. Okres ten był największym oblężeniem serwisu od czasu jego powstania.

Zobacz również:

  • Windows 11 - jak przywrócić system do ustawień fabrycznych [PORADNIK]

Bicie takich rekordów to jednak naturalna kolej rzeczy. Tak przynajmniej wydaje się na pierwszy rzut oka. Jak podają analitycy, wartość sprzedaży gier w sierpniu tego roku oscylowała wokół 488 milionów dolarów. Jest to o 23% wyższa kwota niż w analogicznym okresie z poprzedniego roku.

Jeszcze raz należy podkreślić, że przytoczone dane obejmują jedynie rynek Stanów Zjednoczonych. Liczby te z pewnością jeszcze wzrosną. Halo 3 zostało bowiem wydane łącznie w 37 krajach (w tym w Polsce).

Tytuł może bez wątpienia stać się najlepiej sprzedającą się grą na konsolę w historii. Ma jednak mocną konkurencję w postaci Pokemon Red, Blue and Green. Gra ta sprzedała się w łącznej liczbie 20,08 milionów sztuk.

Inne:

Recenzja Halo 3! Test megahitu na Xboxa 360!

Galeria Halo 3

Opakowania do Halo 3 rysują płyty z grą