Halo 3 grą roku według magazynu TIME

Koniec roku zawsze oznacza wysyp list "top" gier, które trafiły na rynek. Także "TIME Magazine" nie mógł oprzeć się pokusie i opublikował zestawienie "10 najlepszych gier 2007".

Lista magazynu "TIME" wzbudziła spore zamieszanie za granicą. Wielu dziennikarzy z branży uznało ją bowiem za, delikatnie mówiąc, niezbyt przystającą do rzeczywistości.

Halo 3 grą roku według magazynu TIME

Zwycięzca listy - Halo 3

Najczęstszy zarzut jaki słyszy się pod adresem twórców listy to ten, że nie trzymali oni w rękach nic prócz gazet związanych z Xboxem 360. Trochę niepokoi też fakt pominięcia tytułów stworzonych stricte na PC. Lista jest jednak subiektywną oceną autora, więc ciężko mieć w tym zakresie jakiekolwiek pretensje.

Zobacz również:

  • Covid – gdzie w tym roku jechać na wakacje? Lista "bezpiecznych" państw

TIME Magazine Top Ten Video Games:

1. Halo 3 (360)

2. The Orange Box (360/PS3/PC)

3. Rock Band (360/PS2/PS3)

4. Super Mario Galaxy (Wii)

5. BioShock (360/PC)

6. Call of Duty 4: Modern Warfare (360/PS3/PC/NDS)

7. The Legend of Zelda: Phantom Hourglass (NDS)

8. Mass Effect (360)

9. Ace Combat 6: Fires of Liberation (360)

10. God of War II (PS2)

Swoją drogą, decyzja o uhonorowaniu Halo 3 mianem "najlepszej gry roku 2007" jest dość kontrowersyjna. Nie dość, że tytuł ukazał się tylko na jedną platformę, to jeszcze wcale nie wgniatał w fotel...

Fakt, gra otrzymała świetne recenzje w amerykańskiej prasie (zapraszam do artykułu "Recenzja Halo 3" oraz galerii) i pobiła wszelkie rekordy sprzedaży gier na konsole. Czy to jednak wystarcza aby określić grę mianem "najlepszej"? Na to pytanie pewnie odpowiecie sobie sami.