Halo 3 już tydzień na rynku. Znów rekord!

Najpierw przyszedł świetny wynik w Stanach Zjednoczonych, potem pojawił się rekord sprzedaży w Australii. Teraz czas na podsumowanie pierwszego tygodnia obecności Halo 3 na rynku światowym.

Okazuje się, że pierwszy tydzień sprzedaży jest kolejnym powodem do dumy dla Microsoftu i Bungie (czy może osobno Microsoftu i osobno Bungie?). Gra przez 7 dni zarobiła 300 milionów dolarów, co jest najlepszym wynikiem jakiejkolwiek gry komputerowej w historii.

Jest jeszcze coś. Otóż nawet Microsoft uznał tę grę za jeden z najlepszych produktów jakie kiedykolwiek wydał. Jednak nie tylko z powodu tych 300 milionów. Od czasu premiery dzieła, sprzedaż konsol Xbox 360 uległa podwojeniu. A to kolejny powód do radości dla giganta z Redmond.

Co za tym idzie, rekordy popularności bije również Xbox Live. Otóż na 7 milionów zarejestrowanych tam osób, aż 2,7 miliona posiada Halo 3. Specjaliści wyliczyli, że wszyscy fani łącznie spędzili grając w tę grę przez Internet już 40 milionów godzin, czyli 4500 lat.

Gra może jednym przypadać do gustu, innym nie. Jedno jest pewne, liczby nie kłamią i Halo 3 jest najlepiej sprzedającym się tytułem w historii. Pytanie tylko czy zawdzięcza to jakości czy raczej dobrze skonstruowanej kampanii reklamowej. Czekamy na wasze opinie.

Zobacz także:

Recenzja Halo 3!

Halo 3 bije rekordy sprzedaży

Opakowania do Halo 3 rysują płyty z grą

Halo 3 - długo wyczekiwana premiera megahitu na Xboxa 360

Jack Thompson vs Halo 3

Pirackie kopie Halo 3 już w Internecie


Zobacz również