Halo 3 nadejdzie 25 września

Stało się. Po kilku dniach pełnych plotek, domysłów i pogłosek Microsoft oficjalnie ogłosił datę premiery Halo 3. Tytuł trafi na amerykańskie półki sklepowe już 25 września tego roku. Do Europy przypłynie dokładnie jeden dzień później.

Nareszcie potwierdziły się plotki, które od kilku dni krążyły po sieci. Microsoft wraz z Bungie ogłosiły, że planowany termin premiery Halo 3 to 25 września tego roku.

Oczywiście trzeba przy tym dodać, że owa data może się jeszcze opóźnić. Autorzy z pewnością będą chcieli uwzględnić opinie pierwszych beta-testerów (testy ruszyły wczoraj po południu) i naprawić wykryte błędy. Cóż, życzymy powodzenia i mamy nadzieję, że nie będziemy musieli informować o jakichkolwiek poślizgach.

Halo 3 to najnowsza odsłona niezwykle popularnej wśród graczy serii Halo. Gra przeznaczona jest na Xboxa 360. Fabuła programu kontynuuje wątki opowiedziane w poprzednich częściach, zaś finał rozgrywki ma zamknąć całą historię. Ważnym elementem gry jest multiplayer. Gracze będą mogli bawić się zarówno w trybie split-screen, jak i przez Internet.