Halo 3 największym hitem 2007 roku?

Firma GamerMetrics, która bada ruch w sieci, opublikowała swój najnowszy raport dotyczący graczy. Znajdują się w nim przewidywania co do tego, która gra ma być największym hitem marketingowym drugiej połowy roku 2007. W rankingu prowadzi tytuł Halo 3. Inne pozycje, raczej nie zaskakują.

Halo 3 największym hitem 2007 roku?

Tuż za liderem znajdują się Madden NFL 08 oraz Grand Theft Auto IV.

Innymi dziełami, mającymi dobrze sprzedawać się w nadchodzącym półroczu są m.in. Half-Life 2, Call of Duty 4: Modern Warfare oraz Guitar Hero III.

Co ciekawe, jeśli przyjrzeć się temu dokładniej, okazuje się że to Xbox 360, według raportu, będzie posiadać najlepsze tytuły. Konsola Microsoftu swój sukces zawdzięczać może głównie wspominanemu wcześniej Halo 3 oraz Grand Theft Auto IV. Oprócz tego, rysuje się wyraźny wpływ takich tytułów jak Mass Effect, BioShock, Too Human oraz Two Worlds.

Nintendo Wii oraz Playstation 3, według raportu, nie posiadają zbyt wielu "wielkich" hitów. Jak pokazują wyliczenia, mogą to być co najwyżej dwie czy trzy mocne pozycje.

Cała klasyfikacja została sporządzona na podstawie popularności poszczególnych tytułów w Internecie. Dane zbudowany zostały na bazie około 30 mln graczy.

Opublikowany raport nie jest oczywiście wyrocznią. Jego wyniki mogą się mieć nijak do rzeczywistości. Niemniej jednak, patrząc na trafność poprzednich badań GamerMetrics, należy spodziewać się raczej niewielkich zmian w pierwszej dziesiątce.

Czyżby więc w drugiej połowie roku szykowała nam się nowa ofensywa Microsoftu?