Halo Infinity może nie zdążyć na premierę Xbox Series X

Pandemia koronawirusa może mieć negatywny wpływ na zbliżającą się premierę gry Halo Infinity.

Trwają prace nad szóstą, pełnoprawną odsłoną kultowej serii – Halo. Najnowsza część będzie jednym z tytułów startowych konsoli nowej generacji Microsoftu - Xbox Series X, więc premiera jest planowana na koniec bieżącego roku. W związku z obecnie panującą pandemią, wielu deweloperów boryka się z trudnościami produkcyjnymi, a kilka premier zostało z tego powodu opóźnionych. Na oficjalnym blogu Halo pojawił się właśnie nowe informacje, dotyczące obecnej sytuacji.

Wpis zamieścił jeden z członków studia 343 Industries (piszący pod nicikem Unyshek), odpowiedzialnego za produkcję Halo Infinity. Możemy się z niego dowiedzieć, że dwa tygodnie temu studio dołączyło do grona deweloperów, którzy zdecydowali się na zdalną pracę. Pomimo pojawiających się problemów, prace nad tytułem idą zgodnie z planem. Zaznaczono jednak, że praca z domu niesie ze sobą pewne ograniczenia i nie wiadomo jeszcze, jak dalej rozwinie się obecna sytuacja związana z pandemią.

Sukcesywnie usuwamy pojawiające się na naszej drodze przeszkody, ale należy pamiętać o naszych obecnych ograniczeniach i zrozumieć, że sytuacja związana z koronawirusem może się pogorszyć, zanim się polepszy. Zapewniamy, że każdy z nas robi co jego mocy, aby stworzyć i dostarczyć wysokiej jakości Halo, podczas gdy dostosowujemy się do tego nowego stylu życia. - Unyshek

Na zakończenie wpisu, autor przypomina o środkach ostrożności, jakie należy zachowywać w obliczu koronawirusa. Prosi on o ograniczenie kontaktów towarzyskich i mycie rąk oraz zaznacza, że "jesteśmy w tym wszyscy razem".

W oczekiwaniu na premierę najnowszego Halo warto zapoznać się z poprzednią odsłoną serii – Halo 5: Guardians, tym bardziej, że Halo Infinity jest jego bezpośrednią kontynuacją.

źródło: halowaypoint.com