Halo: Reach wyciekło do sieci

Najnowsza odsłona jednego z największych hitów w historii elektronicznej rozrywki, wyciekła do sieci. Hakerzy najprawdopodobniej złamali zabezpieczenia Microsoftu, i "przechwycili" recenzencką kopię Halo: Reach. Co na to autorzy tego dzieła? Twierdzą, że najlepiej unikać serwisów poświęconych grom, by nie odebrać sobie radości z odkrywania tej pozycji na własną rękę.

Halo: Reach miało być tegoroczną najjaśniejszą gwiazdą na growym firmamencie Microsoftu. Ostatnie dzieło studia Bungie, które po jego wydaniu, przestanie być związane umową z amerykańską korporacją (już zdążyło ono podpisać dziesięcioletni kontrakt z Activision), miało się rozejść w milionach egzemplarzy. I zapewne tak będzie. Wyniki sprzedaży gry na pewno ucierpią jednak z powodu piratów.

Udało im się już wejść w posiadanie kopii gry, którą można pobrać chociażby z serwisów przechowujących pliki. Ironii nadaje sprawie fakt, iż prawdopodobnie została ona skradziona z usługi sieciowej Microsoftu, gdzie udostępniono jej recenzencką wersję. Archiwum z plikami składającymi się na Halo: Reach waży 7GB.

Zobacz również:

  • Uwaga! Pojawiają się fałszywe instalatory Windows 11!
  • Destiny 2: The Witch Queen - Bungie zaprasza na pokaz dodatku

Jeden z przedstawicieli amerykańskiej firmy powiedział na łamach serwisu IGN: "Zdajemy sobie sprawę z tego, iż pojawiły się doniesienia mówiące o złamaniu zabezpieczeń wokół Halo: Reach. Zajmujemy się tą sprawą". Na tym kończy się komentarz Microsoftu.

Trochę bardziej wylewni byli ludzie ze studia Bungie. Moderatorzy pilnujący oficjalnego forum gry napisali, że wszelkie dyskusje, zapytania czy linki prowadzące do informacji na temat kampanii zawartej w grze, jak i do kopii Halo: Reach pochodzących z nielegalnych źródeł, naruszą regulamin forum. Ci sami moderatorzy doradzają, by unikać grup dyskusyjnych, w których rozmawia się na temat elektronicznej rozrywki. O ile oczywiście nie chcemy się natknąć na spoilery.

Po raz kolejny - sami nie wiemy który - piraci okazali się więc sprytniejsi od twórców i wydawców gier. Chyba mało kto wierzy jeszcze w to, że sytuacja ta kiedykolwiek się zmieni.

Halo: Reach trafi do sprzedaży czternastego września tego roku.