Hamachi 2.0.3 - VPN za darmo

Tworzenie wirtualnych sieci pomiędzy różnymi komputerami wydaje się skomplikowane. Wystarczy jednak użyć odpowiednich narzędzi. Jeżeli szukasz możliwości udostępniania zasobów pomiędzy dwoma komputerami w Internecie bądź sposobu połączenia dwóch niezależnych od siebie sieci, to Hamachi jest dla ciebie.

Werdykt PC Worlda

Bardzo dobre narzędzie do tworzenia wirtualnych sieci. Wysoki poziom bezpieczeństwa, pełna automatyzacja wielu zadań i duża wydajność to jego atuty.

Zalety

- możliwość funkcjonowania za NAT-em

- polska wersja językowa

- wysoki poziom bezpieczeństwa

Wady

- część komunikacji realizowana za pośrednictwem zewnętrznych serwerów

- zbyt uproszczony i mało intuicyjny interfejs

Hamachi to narzędzie do tworzenia sieci VPN. Za jego pomocą połączysz dwa lub więcej oddzielonych na przykład Internetem komputerów, wykreujesz tunel, który umożliwi ci korzystanie z nich tak, jakby funkcjonowały w jednej sieci lokalnej. Oferowane przez program zabezpieczenia gwarantują bezpieczeństwo transmisji i danych przechowywanych na dyskach.

Za pomocą Hamachi można stworzyć sieć lokalną składającą się z komputerów, które w normalnych warunkach nie mogą się ze sobą bezpośrednio komunikować. Dotyczy to nie tylko pecetów podpiętych bezpośrednio do Internetu ale także urządzeń bądź całych podsieci oddzielonych od siebie ruterem czy bramą internetową. Hamachi radzi sobie bez problemu z komunikacją pomiędzy środowiskami chronionymi różnymi zaporami i poddanymi translacji adresów. Działa nawet wtedy, gdy obydwie łączone sieci ukryte są za NAT-em. Idealnym przykładem jego zastosowania jest próba dostępu do domowego systemu bądź sieci z poziomu komputera biurowego czy szkolnego. Wirtualna sieć pozwoli przeglądać zdalne pliki, korzystać z udostępnionych zasobów, uruchamiać narzędzia do zarządzania, grać w wieloosobowe gry.

Zobacz również:

  • Najlepsze VPN 2023. Co to jest VPN i dlaczego warto go mieć?

Prawidłowe działanie Hamachi oraz szeroką funkcjonalność zapewniają serwery producenta programu, które wykorzystywane są do zestawiania połączeń. Cała transmisja jest szyfrowana 256-bitowym algorytmem AES, a do komunikacji i weryfikacji użytkowników wykorzystywane sprawdzone, bezpieczne protokoły. Dostęp do sieci wymaga znajomości haseł, a członkostwo musi być zaakceptowane przez administratora zasobów. Zarządzający może stworzyć listę adresów IP oraz ich grup, których użytkownicy będą zawsze zablokowani. Do każdej sieci przypiszesz jednego lub kilku administratorów. W wersji płatnej stworzysz maksymalnie aż 256 sieci, z których każda może mieć do 50 użytkowników.

Oparty na przeglądarce system zarządzania umożliwia zdalną kontrolę praktycznie z każdego komputera. Wbudowany mechanizm proxy pozwala skonfigurować przeglądarki w taki sposób, by transmisja internetowa przechodziła przez jeden komputer co zwię ksza bezpieczeństwo i anonimowość. Pomiędzy użytkownikami można przesyłać wiadomości tekstowe jak za pomocą tradycyjnego komunikatora. Możesz też korzystać z funkcji konferencji i rozmawiać jednocześnie z wieloma osobami.

W najnowszej wersji Hamachi wyeliminowano jedynie kilka błędów. Usunięto na przykład problem z rejestracja adresów IP w trakcie tworzenia tunelu komunikacyjnego. Poprawiono obsługę mechanizmu UPnP. Wpisy na ruterach są teraz prawidłowo wyrejestrowywane i kasowane po nieprawidłowym zamknięciu programu, na przykład w skutek awarii komputera, przerwaniu komunikacji sieciowej czy zawieszeniu systemu operacyjnego. Zablokowano także błędne wyświetlanie niektórych opcji w menu programu, gdy klient miał zablokowane możliwości podłączania do sieci i tworzenia nowych.

Jeżeli miałeś zainstalowaną w komputerze wcześniejszą wersję Hamachi, to aktualizacja na Viście może sprawić kłopoty. Problemy sprawia prawidłowe zamknięcie usługi tunelowania co jest niezbędne do właściwej instalacji. Hamachi dostępny jest w polskiej wersji językowej ale zawiera ona błędy. Niektóre komunikaty nie mieszczą się na ekranie. Bezpłatny wariant programu oferowany jest do użytku niekomercyjnego i można za jego pomocą łączyć do 16 komputerów.

Cena: bezpłatny

Info: Hamachi 2.0.3.115


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: