Hammer uderzy później

AMD zapowiada, że premiera procesorów z rodziny Hammer odbędzie się nieco później, niż początkowo zakładano. Termin ten najprawdopodobniej przesunie się o ok. 3 miesiące.

Desktopowa wersja Hammera, nosząca nazwę kodową Clawhammer (procesor będzie najprawdopodobniej sprzedawany pod marką Athlon) trafi do producentów komputerów komputerów w pierwszym kwartale przyszłego roku. Pierwsze pecety wykorzystujące najnowsze układy AMD powinny zatem trafić do klientów w okolicach marca - kwietnia 2003. Wcześniej zapowiadano, że Clawhammery trafią na rynek pod koniec 2002 roku.

Serwerowi wersja Hammera, która sprzedawana będzie pod marką Opteron, wejdzie do sprzedaży zgodnie z planem, czyli w pierwszej połowie 2003 roku.

Także nowe Athlony z rdzeniem Barton, które miały trafić do sprzedaży w drugiej połowie tego roku, pojawią się dopiero w roku przyszłym. Zdaniem koncernu, opóźnienie to wynika z faktu, że cały czas prowadzone są intensywne prace nad udoskonaleniem ich architektury (m.in. zwiększeniem częstotliwości szyny systemowej z 266 do 333 MHz i podwojeniem (z 256 do 512 kB) wielkości pamięci cache.

Więcej informacji:

http://www.amd.com