Handheld szybszy od peceta

Przedstawiciele firmy Tiqit Computers, twierdzą, że udało im się stworzyć handhelda nie ustępującego wydajnością większości komputerów PC. Urządzenie jest kompatybilne z systemami Windows, Linux oraz Unix. $"Nasz produkt zupełnie zmieni sposób w jaki postrzegane są komputery "naręczne"$ zapowiada szef firmy, Ian Blasch.

Przedstawiciele niewielkiej kalifornijskiej firmy Tiqit Computers twierdzą, że udało im się stworzyć handhelda nie ustępującego wydajnością większości komputerów PC. Urządzenie jest kompatybilne z systemami Windows, Linux oraz Unix. Komputer ma zostać zaprezentowany na targach CeBIT w Hannowerze.

"Nasz produkt zupełnie zmieni sposób w jaki postrzegane są komputery "naręczne" zapowiada szef firmy, Ian Blasch. "Nasz handheld może wykorzystywać dowolny system operacyjny: Windows XP, Linux lub UNIX – jest również kompatybilny z większością przeznaczonych dla tych systemów aplikacji. To właściwie normalny komputer PC, tyle, że mniejszy i przenośny".

Urządzenie jest nieznacznie większe od standardowego handhelda (jego wymiary to 14 x 10 x 2,5 cm, a waga ok. 0,5 kg) – jest jednak znacznie mniejsze od laptopa. Oparte jest na procesorze firmy National Semiconductor Geode 300 MHz. Wyposażono je również w 256 MB pamięci RAM, twardy dysk o pojemności 10 GB, kolorowy wyświetlacz LCD, port USB oraz odłączaną klawiaturę.

Więcej informacji:

http://www.tiqit.com


Zobacz również