Handlowali GPS-ami z nielegalnym oprogramowaniem, teraz posiedzą

Poznańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej KWP w Poznaniu zatrzymali trzech mężczyzn trudniących się sprzedażą nawigacji samochodowych z nielegalnym oprogramowaniem.

Dzięki współpracy z policjantami z Jarocina oraz pracownikami jednej z krajowych firm zajmujących się ochroną praw autorskich poznańskim policjantom udało się namierzyć trzech mieszkańców Jarocina, którzy oferowali na aukcjach internetowych w zaskakująco niskich cenach nawigacje samochodowe z zainstalowanym oprogramowaniem.

Po odwiedzeniu prowadzonego przez podejrzanych sklepu komputerowego okazało się, że wszystkie sprzedawane przez nich urządzenia posiadały nielegalne oprogramowanie. Na miejscu zabezpieczono w sumie 15 nawigacji, 60 kart SD z nielegalnymi mapami oraz narzędzie pracy "sprzedawców" - dwa komputery PC.

Śledczy oceniają, że mężczyźni, którzy zajmowali się nielegalnym procederem od lipca tego roku, mogli zarobić na nim nawet kilkaset tysięcy złotych.

Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży oraz rozpowszechniania programów komputerowych - grozi im za to do 5 lat więzienia.