Handlowy sojusz

Telewizja Polsat i firma Optimus podpisały porozumienie w sprawie stworzenia największego sklepu w polskim Internecie.

Optimus SA podpisała umowę z Telewizją Polsat SA o utworzeniu spółki eMarket, zajmującej się handlem elektronicznym. Nowa firma powstała na bazie prowadzonego przez sklepu internetowego www.emarket.pl i nadal będzie go rozwijać. Firma planuje też budowę kolejnego kanału dostępu dla klientów, działającego na platformie telewizji cyfrowej. Ułatwi to dostęp i możliwość zakupu użytkownikom nie korzystającym z komputera.

Największą zaletą zakupów w sklepie jest możliwość skorzystania ze zniżek wynoszących średnio ok. 10% oraz dogodnej formy płatności za pomocą Interenry, oferowanej przez BPH Sez@m. Dostawa zamówionych produktów jest realizowana w ciągu 72 godz. przez firmę kurierską. Zapłata jest możliwa gotówką przy odbiorze zamówionego produktu, za pomocą kart kredytowych lub bezpośrednio przez sieć.

Prezes Polsatu, Zygmunt Solorz, w wywiadzie dla swojej stacji powiedział, że teraz będzie inwestował w nowe elektroniczne media. Roman Kluska z Optimusa stwierdził natomiast, iż "Polsat wnosi we wspólne przedsięwzięcie potężną oglądalność", i zobowiązał się do zaoferowania pomocy w postaci trzyletniego internetowego doświadczenia, związanego z tworzeniem portalu Onet.pl.