Handspring wprowadza nową linię komputerów naręcznych

Firma zaprezentowała urządzenia łączące funkcje telefonu komórkowego i asystenta cyfrowego.

Firma Handspring zaprezentowała nową linię produktów, łączących funkcje telefonu komórkowego i asystenta cyfrowego. Koncern zademonstrował na razie dwa urządzenia z serii Treo, oznaczone symbolami 180 i 180G. Oba wyposażone są w funkcje typowe dla telefonów komórkowych, działających w sieci GSM (z możliwością późniejszego upgrade'u do GPRS). Poza tym urządzenia z serii Handspring Treo pozwolą na korzystanie z rozbudowanego organizera, poczty elektronicznej oraz przeglądanie stron WWW.

Treo 180G jest wyposażony w moduł rozpoznawania pisma odręcznego, w odróżnieniu od modelu 180, w którym do wprowadzania danych konieczne jest korzystanie z klawiatury. Urządzenia z serii Treo wykorzystują procesor DragonBall VZ firmy Motorola i 16 MB pamięci RAM. Bateria pozwala na 2,5 godziny rozmów i 60 godzin czuwania.

Zobacz również:

  • Najlepsze promocje na sprzęt Apple - iPhone 14 Pro, iPhone 13 mini, MacBook Air M1 [30.03.2023]

Handspring Treo pojawią się na rynku w pierwszym kwartale przyszłego roku. Oba modele będą kosztować 399 USD. Mająca się pojawić nieco później wersja z kolorowym wyświetlaczem została wstępnie wyceniona na 599 USD.