Handspring zmienia PDA w telefon komórkowy

Firma Handspring, producent konkurencyjnych dla Palma komputerków Visor, przedstawiła VisorPhone: urządzenie będące połączeniem PDA i telefonu komórkowego.

Firma Handspring, producent serii konkurencyjnych dla Palma urządzeń przenośnych typu PDA o nazwie Visor, opracowała VisorPhone - pierwszy PDA pełniący równocześnie funkcję notatnika i telefonu komórkowego.

Aby zmienić Visora w telefon komórkowy należy zaopatrzyć się w kosztujący 299 USD cartridge telefoniczny, dostępny na stronie internetowej firmy Handspring. Wykorzystując wbudowany w PDA mikrofon i umieszczone w cartridge'u oprogramowanie dostarczające ID dzwoniącego i zapewniające integrację z książką adresową Visora, można korzystać z PDA Handspringa jak z telefonu komórkowego. Użytkownicy VisorPhone mogą też korzystać podczas rozmowy przez telefon z innych aplikacji Visora.

Według przedstawicieli Handspringa, VisorPhone powinien pojawić się pod koniec bieżącego roku w Stanach Zjednoczonych, a na rynek azjatycki i europejski trafi w przyszłym roku. Sprzedawany będzie wraz z akcesoriami takimi jak zewnętrzny mikrofon, oraz dodatkowe 'ładowalne baterie'.

www.handspring.com


Zobacz również