Harman/Kardon DVD 31

Rozbudowana wersja modelu DVD 22 wzbogacona o możliwość odtwarzania pŁyt DVD-Audio.

Rozbudowana wersja modelu DVD 22 wzbogacona o możliwość odtwarzania pŁyt DVD-Audio.

Harman/Kardon DVD 31
Testowany przez nas odtwarzacz Harman/Kardon DVD 31 niewiele się różni od modelu DVD 22, który badaliśmy wcześniej w naszej redakcji (KD10/2004). Rozbudowana została sek-cja audio o możliwość odtwarzania płyt DVD-Audio. Z tego też względu na tylnej ściance urządzenia pojawiło się wyjście analogowe 5.1. Wizualnie oba modele są identyczne. Stylistyka jest doskonała i niepowtarzalna. Odtwarzacz jest płaski i dosyć głęboki. Przedni panel dopasowano do stylistyki nowych amplitunerów. Jest on podzielony na dwie części - górną, czarną - kryjącą niewielki, lecz wyraźny wyświetlacz, i dolną o barwie grafitowej.

Harman/Kardon DVD 31

Pilot - duży, lecz bardzo wygodny w obsłudze. Podświetlane wszystkie klawisze.

Na przednim panelu znajduje się także kilka bardzo wąskich przycisków do sterowania podstawowymi funkcjami odtwarzacza i przyciemnianiem wyświetlacza. Sekcja wideo jest identyczna jak w DVD 22. Bardzo dobry jest układ progresywnego skanowania, który nie dokonuje podwojenia linii na zasadzie skanowania całych poziomych pasów, lecz duplikuje każdy piksel. Jednak układ ten, nie wytrzymuje porównania z rozwiązaniami z najwyższej półki, np. układu DCDi Faroudji, w projektorze Epson EMP-TW500. Obraz z przeplotem skanowany w projektorze cechowały: lepsza głębia, nasycenie barw i mniejsza ilość szumów.

Trzeba jednak przyznać, że i skanowanie progresywne Harmana jest bardzo dobre i w większości przypadków zdecydowanie poprawi jakość obrazu prezentowanego na dobrym wyświetlaczu. Pod względem brzmienia Harman rozkłada na łopatki większość modeli konkurentów w podobnej cenie. Nagrania z płyt DVD-Audio brzmią znaczącznie lepiej niż nagrania CD-Audio. Harman gra ofensywnie, jednak co zaskakujące - wbrew amerykańskim gustom - nie emanuje mięsistym i ciągnącym się basem. Niskie tony są dynamiczne i silne, jednak nie powolne czy długo wybrzmiewające. Zakres średnich tonów nieco wycofano, dając pofolgować perlistym i bardzo przejrzystym sopranom - jakość tego zakresu w naturalny sposób wpływa na znakomitą przestrzenność brzmienia.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD

Cena 2399 zł

Dystrybutor P.H. Ryszard Bałyshttp://www.rb.com.pl

Wymiary 44 x 5,1 x 30,5 cm

Waga 3,4 kg

Funkcje odtwarzanie MP3, WMA, JPEG, regulacja parametrów obrazu i dźwięku, progresywne skanowanie, DVD-Audio

Złącza kompozyt, Euroscart (z RGB), S-Video, komponent, wyjście cyfrowe elektryczne i optyczne, wyjście analogowe audio, remote control in/out, wyjście analogowe 5.1

Główni rywale

Sony DVP-LS785V 790 zł

Świetny obraz z progresywnym skanowaniem, fatalna obsługa plików DivX, dobry dźwięk z SACD.

Onkyo DV-SP402 1249 zł

Obraz rewelacyjnej jakości. Brzmienie znakomite w swojej kategorii cenowej. Jakość wykonania bardzo wysoka.

Dlaczego

Bardzo dobra jakość obrazu. Świetne brzmienie, zyskujące przy odtwarzaniu płyt DVD-Audio.