Harmony OS poważnym konkurentem dla Androida

Z powodu wojny handlowej między USA a Chinami, amerykański rząd dodał Huawei na czarną listę. Przez to firma nie może korzystać z usług mobilnych Google, dlatego od 5 lat pracuje nad systemem HarmonyOS, który okazuje się czymś więcej niż tylko zamiennikiem Androida.

Harmony OS poważnym konkurentem dla Androida

Na HDC 2020 firma ujawniła następną wersję HarmonyOS 2.0 z obsługą nowych platform, w tym smartfonów, tabletów oraz innych inteligentnych urządzeń, która pozostawia możliwość dalszych ulepszeń. Aktualnie trwają testy HarmonyOS 2.0 w ramach publicznego programu beta dla deweloperów i wkrótce rozpocznie się test wersji beta dla konsumentów, po którym nastąpi wdrożenie systemu na rynek już na początku czerwca.

Rzecznik Huawei potwierdził, że HarmonyOS ma działać nie tylko jako zamiennik Androida na urządzeniach Huawei, ale także jako alternatywa dla innych marek smartfonów, które obecnie współpracują z Androidem. HarmonyOS musi jednak udowodnić, że jest działającym systemem operacyjnym na telefonach Huawei, zanim inne firmy rozważą użycie go na swoich urządzeniach. Przypomnijmy, że obecnie Android firmy Google jest największym mobilnym systemem operacyjnym, na którym działa 87% smartfonów, gdzie tuż za nim plasuje się iOS firmy Apple.

Zobacz także: Publiczna Beta HarmonyOS 2.0 prawie gotowa

Źródło: huaweicentral.com