HarmonyOS 2.0 już na 65 urządzeniach. Jakie modele go dostały?

Kolejna partia smartfonów otrzymała aktualizację do HarmonyOS 2.0. Jakie modele pozbyły się Androida?

Huawei zgodnie z obietnicami udostępnia system operacyjny HarmonyOS 2.0 na coraz większą liczbę urządzeń. Kluczem do sukcesu jest fakt, że chiński gigant zaktualizuje do niego systemu operacyjnego nawet leciwe już smartfony mające kilkuletni staż rynkowy.

HarmonyOS 2.0
Źródło: huawei.com

HarmonyOS 2.0

Źródło: huawei.com

Na oficjalnym koncie HarmonyOS pojawił się wpis informujący, że 65 urządzeń z logo Huawei oraz Honor na obudowie jest kompatybilnych z HarmonyOS 2.0.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [22.09.2021]
  • Już nie tylko Huawei? Rząd USA chce zbanować kolejnego producenta!
  • Czy HarmonyOS to dobra alternatywa dla Androida?

Stabilna wersja systemu operacyjnego jest dostępna dla kolejnej partii urządzeń. W chwili obecnej mowa jednak jedynie o egzemplarzach sprzedawanych w Chinach. Dostarczane są one z dodatkowymi aplikacjami zintegrowanymi z nowym systemem operacyjnym.

Na początku sierpnia 2021 roku aktualizacja do HarmonyOS 2.0 została udostępniona między innymi dla modeli Mate 30 oraz kilku Honorów.

Huawei obiecał, że do końca roku HarmonyOS 2.0 trafi na około 100 urządzeń, które zadebiutowały na rynku z preinstalowany Androidem. Jest to jedna z największych aktualizacji w historii firmy. Prawie 2/3 kompatybilnych smartfonów otrzymało już aktualizację.

Najnowsza mapa drogowa aktualizacji do HarmonyOS 2.0
Źródło: gsmarena.com

Najnowsza mapa drogowa aktualizacji do HarmonyOS 2.0

Źródło: gsmarena.com

Na liście znajdują się również urządzenia, które w Polsce sprzedawane są z usługami Google. mowa o Honor 20 oraz Honor View 20.

Warto podkreślić, że do HarmonyOS 2.0 nie zostaną zaktualizowane smartfony firmy Honor zaprezentowane po sprzedaży tej firmy przez Huawei.

W pierwszej połowie 2022 roku HarmonyOS 2.0 powinno trafić na starsze flagowce z rodzin Mate 9, Mate 10, P10 oraz P20.

Aktualnie nadal nie znamy szczegółowych informacji dotyczących aktualizacji do HarmonyOS 2.0 dla egzemplarzy sprzedawanych w naszym kraju.

Źródło inspiracji: gsmarena.com