Harry Potter i Więzień Azkabanu – polska premiera pierwszą w Europie!

W Polsce 'Harry Potter i Więzień Azkabanu' w wersji na PC zadebiutuje najwcześniej w Europie - już 28 maja br. W pozostałych krajach Starego Kontynentu gra pojawi się aż siedem dni później! Firma Electronic Arts Polska jest dopiero drugim wydawcą na naszym rynku gier komputerowych (pierwszym był CD Projekt z 'Icewind Dale II PL'), któremu udało się doprowadzić do premiery polskiej edycji gry, przed jej zachodnimi odpowiednikami.

Brawo Electronic Arts Polska! Na pewno dzień premiery nowej odsłony przygód Harrego będzie długo wspominany przez polskich fanów młodego czarodzieja, którzy jako pierwsi Europejczycy otrzymają ulubioną grę. 28 maja do sklepów trafi tylko wersja PC, pozostałe, konsolowe edycje pojawią się w tym samym dniu, co w pozostałych krajach europejskich, czyli 4 czerwca br. – w dniu premiery filmu o tym samym tytule.

W grze 'Harry Potter i Więzień Azkabanu', młody, utalentowany adept sztuki czarodziejskiej wraz ze swymi przyjaciółmi - Ronem Weasley'em i Hermioną Granger - powraca do Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart, by podjąć studia w trzeciej klasie tej niecodziennej uczelni. W porównaniu do innych gier opowiadających o przygodach nastoletniego czarodzieja, w najnowszej odsłonie gry po raz pierwszy zyskamy możliwość sterowania całą trójką przyjaciół ze szkoły magii.

W trakcie rozgrywki, gracz będzie mógł 'przełączać się' między bohaterami, co pozwoli na efektywniejsze wykorzystania ich odmiennych umiejętności czarodziejskich w walce. Głównym zadaniem graczy będzie rozwiązanie tajemnicy Syriusza Blacka i jego ucieczki z więzienia dla czarodziejów w Azkabanie. Próbując rozwikłać sprawę, młodzi czarodzieje będą musieli stawić czoła zarówno bezwzględnym i okrutnym 'dementorom Azkabanu' – strażnikom magicznego więzienia, jak i samemu Blackowi. Podczas rozgrywki napotkają również na swojej drodze mnóstwo nowych postaci i stworzeń, będą latać na hipogryfie i odkryją wszelkie zakątki Hogwartu dzięki tajemniczej mapie huncwotów. W wersji przeznaczonej na PS2 będzie dostępnych także sześć mini-gier przeznaczonych dla posiadaczy kamery EyeToy.

Gra 'Harry Potter i więzień Azkabanu' zostanie wydana w polskiej wersji językowej i w edycji PC trafi do polskich sklepów już 28 maja, w cenie 129,00 złotych. Pozostałe wersje gry, przeznaczone na konsole PlayStation 2, Xbox, Nintendo GameCube i Game Boy Advance trafią do sklepów 4 czerwca. 'Harry Potter i więzień Azkabanu' w edycjach na konsole PS2, Xboxa i GC będzie kosztować tyle samo, czyli 199,00 zł. Natomiast wersja przeznaczona na GBA została wyceniona na 139,00 zł.

Więcej informacji na oficjalnej stronie gry:

http://harrypotter.ea.com/hppoa/flash_po_PO.html