Harry Potter już niedługo w sprzedaży

Electronic Arts oraz Warner Bros Interactive zapowiedziały nadejście kolejnej odsłony gry z głównym bohaterem książek J.K. Rowling. Harry Potter i Zakon Feniksa, bo o niej mowa, trafi na rodzimy rynek już w najbliższy piątek.

Gra Harry Potter i Zakon Feniksa zaprojektowana została na bazie książki i filmu. Jak podają autorzy, tytuł trafi na wszystkie platformy, jakie tylko gracze mogą sobie wymarzyć.

Twórcy utrzymują, że w "nowym Harrym" czekają na nas takie atrakcje jak chociażby możliwość buszowania po szkole Magii i Czarnoksięstwa. Autorzy zapowiadają, że lokacja została odwzorowana w niezwykle dokładny sposób i jest niemalże kopią szkoły z filmu.

Podczas wizyt w Hogwarcie, gracze będą mogli uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych (w ramach każdego z czterech domów) czy też rywalizować z innymi uczniami w kilku dostępnych mini-grach. Do naszej dyspozycji oddanych zostanie wielu bohaterów znanych z książki (Harry, Dumbledore czy Syriusz Black).

Harry ponownie powraca do Hogwartu, aby rozpocząć piąty rok nauki. Chłopiec szybko orientuje się, że znaczna część czarodziejskiej społeczności nie wierzy w jego niedawne spotkanie ze złym Lordem Voldemortem... Wkrótce pojawiają się jednak o wiele gorsze problemy...