"Harry Potter" legalnie do pobrania

Wytwórnia Warner Bros. zapowiedziała, że jeden z największych kinowych przebojów ostatnich miesięcy - film "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" - będzie można legalnie pobrać z Internetu. Dotyczy to również kilku starszych tytułów (np. "Marsjanie Atakują").

Aby jednak nie wyglądało to tak do końca pięknie, należy teraz wspomnieć o nałożonych przez Warnera ograniczeniach. Po pierwsze - za pobranie "ważącego" ok. 700 MB pliku trzeba zapłacić 3,99 USD. Po drugie - film jest zabezpieczony przed kopiowaniem za pomocą specjalnej technologii opracowanej przez firmy Cinema Now oraz Microsoft. Po trzecie zaś (co niewątpliwie najbardziej rozsierdzi zagorzałych fanów P2P oraz "darmowego" oprogramowania i filmów) - po upływie 24 godzin od pierwszego uruchomienia plik traci swoją "ważność" i nie pozwoli się więcej odtworzyć.

Na wszelakich forach dyskusyjnych poświęconych filmom natychmiast rozpętały się dyskusje dotyczące zapowiedzi Warnera. Większość biorących w nich udział internautów jest zdegustowanych ograniczeniami wprowadzonymi przez koncern. Jeden z częściej padających argumentów jest taki, że za niewiele większą kwotę stać się posiadaczem krążka DVD z tym filmem, oferującego nieporównanie lepszą jakość obrazu i dźwięku i, co równie ważne, pozwalającego na oglądanie filmu bez ograniczeń.

Głosy takie niewątpliwie są słuszne. Z drugiej jednak strony już sam fakt wyjścia koncernu z taką inicjatywą może stanowić dobry prognostyk na przyszłość. W ślady Warnera mogą bowiem pójść także inne wytwórnie, a stąd już tylko krok do zdrowej walki o klienta, skutkującej obniżaniem cen i podnoszeniem jakości tej usługi.

Więcej informacji:

http://www.warner.com


Zobacz również