Hasła pod kontrolą

Pojawiła się kolejna wersja darmowego programu Hasła, oznaczona jako 1.11. Jego zadaniem jest katalogowanie wszelkiego rodzaju haseł dostępu. Dzięki programowi możemy katalogować wszystkie swoje prywatne informacje w jednym miejscu, zabezpieczając je własnym, globalnym hasłem. Najnowsze wydanie zawiera kilkanaście poprawek i usprawnień.

Hasła 1.11

Hasła 1.11

Do głównych zadań programu należy gromadzenie haseł użytkownika w jednym miejscu i zabezpieczenie dostępu do niego jednym meta-hasłem. Dzięki zabezpieczeniu danych skomplikowanym algorytmem szyfrującym nie musimy się martwić o ich bezpieczeństwo.

Aplikacja nie posiada powiązania z systemem, dzięki czemu można ją przenosić pomiędzy komputerami. W tym celu wystarczy skopiować pliki "hasla.exe" (plik programu), "hasla.dat" (plik bazy haseł), "hasla.exe.manifest" (plik styli systemu Windows XP) oraz "hasla.chm" (plik dokumentacji i pomocy) do wybranej lokalizacji na nośniku. Należy tylko pamiętać o tym, że program do poprawnego działania wymaga bibliotek systemowych, o których informacje znajdziesz podczas instalacji programu. Oprócz tego w programie jest zaimplementowany generator haseł.

W najnowszej wersji m.in. poprawiono ogólne zabezpieczenia programu, poprawiono działanie funkcji kasowania rekordów klawiszem "DEL", usprawniono czyszczenie schowka systemowego (czyszczenie po zamknięciu programu) oraz wprowadzono kilkanaście modyfikacji. Szczegółowa lista zmian dostępna jest na stronie producenta.


Zobacz również