Hearts of Iron 2 - szczegóły polskiej wersji językowej

Cenega Poland poinformowała, że prace nad polską wersją gry "Hearts of Iron 2" dobiegają końca i wkrótce pojawi się ona na półkach sklepowych w naszym kraju.

Na potrzeby lokalizacji przetłumaczonych zostało prawie 1 milion 300 tysięcy znaków tekstu, a w związku z koniecznością zachowania kompatybilności w rozgrywkach multiplayer, oryginalne pozostały jedynie niektóre elementy, takie jak nazwy prowincji na mapie, nazwiska liderów państw czy nazwy własne jednostek. Polska wersja przygotowana została przy ścisłej współpracy z fanami gry, skupionymi wokół forum Europa Universalis i oficjalnej, polskiej strony tego tytułu.

'Hearts of Iron 2' to strategia przedstawiająca wydarzenia w czasie II Wojny Światowej w ujęciu globalnym. Oprócz kierowania samymi wojskami, gracz ma również za zadanie czuwać nad elementami gospodarczo-ekonomicznymi, politycznymi i społecznymi. Stając na czele jednego z ponad 130 krajów, gracz ma możliwość wpłynąć na rozwój historii i zmienić oblicze świata w czasie największego konfliktu XX wieku.

Poprzednia część gry pojawiła się na polskim rynku pod tytułem 'Europa Universalis: II Wojna Światowa', a wydała ją firma CD Projekt. Jej kontynuacja - 'Hearts of Iron 2' zostanie wydana przez Cenegę Poland. Gra dostępna będzie w pełnej polskiej wersji językowej w cenie 99,90 zł, a sklepach pojawi się w drugiej połowie stycznia.


Zobacz również