Hearts of Iron: The Card Game - pierwsze wrażenia z gry

O Hearts of Iron słyszało wielu mniej oraz bardziej zaawansowanych graczy. Na podstawie tego tytułu powstaje obiecująca karcianka umożliwiająca wzięcie udziału w walkach toczonych w czasie drugiej wojny światowej. Przeczytajcie jakie są nasze pierwsze wrażenia dotyczące Hearts of Iron: The Card Game.

Harts of Iron: The Card Game jest darmową opartą na przeglądarce internetowej. Za produkcję tego tytułu odpowiadają ludzie z Paradox Connect (Paradox Interactive), firmy zajmującej się grami online. Harts of Iron: The Card Game pod względem fabularnym bazuje na serii gier strategicznych Hearts of Iron. W tym jednak przypadku rozgrywka prowadzona jest w formie gry karcianej, w której gracze mają do dyspozycji 120 kart. Przedstawiają one sztukę i fotografie pochodzące z okresu drugiej wojny światowej. Gracz ma do wyboru trzy frakcje: państwa Osi, Aliantów i Komintern (Międzynarodówka Komunistyczna). Po dokonaniu wyboru, można toczyć bitwy których celem jest zwycięstwo lub... kolejne osiągnięcia stworzone przez ludzi z Paradox Connect. Walczyć możemy w trybach 1 na 1, bądź też w turniejach, w których bierze udział od 8 do 64 graczy.

Obecnie gra znajduje się w fazie Beta (premiera przewidywana jest na drugi kwartał 2011 roku). Dziennikarz GamePro miał okazję spróbować swoich sił w mocno ograniczonej funkcjonalnie wersji testowej. Jego zdaniem gra stanowi idealną propozycję dla fanów takich produkcji jak Magic: The Gathering czy Pokemon (mowa oczywiście o wersjach karcianych tych tytułów). Nowi gracze, nie mający nic wspólnego z tego typu produkcjami mogą mieć delikatny problem i prawdopodobnie będą musieli oddać nauce - przynamniej na początku. Początkującym, doda z pewnością nieco otuchy fakt, że początkowy zestaw kart będzie zupełnie wystarczający, by zacząć grę bez konieczności wydawania realnej gotówki na dodatkowe karty.

Warto także przypomnieć, że przy okazji prezentacji Harts of Iron: The Card Game, Paradox Interactive ogłosiło również dodatek do swojej popularnej gry RTS. Produkcja nosić będzie nazwę Hearts of Iron: For the Motherland. Ma ona zawierać dużo głębszy system polityczny i wiele innych dodatków.


Lenovo Legion Y540-15IRH 15,6" Intel® Core™ i5-9300HF - 8GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660Ti Grafika - Win10