Hearts of Iron gotowe!

Jak poinformowała firma Strategy First prace nad nową strategią czasu rzeczywistego, autorstwa twórców Europa Universalis zostały zakończone i gra trafiła do tłoczni.

Hearts of Iron jest niezwykle skomplikowaną strategią osadzoną w realiach II Wojny Światowej. Najnowsza produkcja zespołu Pardox, wykorzystuje engine stworzony dla Europa Universalis i jej kontynuacji. Interfejs i zasady rządzące rozgrywką są niemal identyczne jak w przypadku dwóch poprzednich produkcji, z tym że nieco bardziej skomplikowane.

Akcja Hearts of Iron rozgrywa się w latach 1936 - 1946 r. Gracz wciela się w rolę jednego ze światowych przywódców i korzystając z pomocy wyznaczonych ministrów zarządza wszystkimi istotnymi dla państwa przedsięwzięciami. Począwszy od polityki wewnętrznej i zagranicznej poprzez rozdysponowywanie środków produkcji i prowadzenie badań naukowych a kończąc na działaniach militarnych. Jak zawsze w przypadku produktów zespołu Pardox, szczególny nacisk został położony na zgodność zasad rządzących grą z realiami historycznymi.

Premiera Hearts of Iron w USA przewidziana jest na 19 listopada. W Polsce gra ukaże się prawdopodobnie na początku przyszłego roku.