Hellgate Global - poznaj demoniczne oblicze Londynu

Świat opanowany przez demony, ludzkość gnieżdżąca się pod ziemią i znajdująca swe schronienie na stacjach londyńskiego metra - tak właśnie wygląda rzeczywistość w Hellgate: Global.

Hellgate: Global to MMO tworzone na podstawie znanej gry akcji Hellgate: London. Chociaż pierwowzór nie wzbudził zbyt dużego uznania graczy to zawsze powtarzałem, że sam pomysł jest ciekawy i ma potencjał. Teraz z tego potencjału postanowiło skorzystać koreańskie studio i stąd pomysł stworzenia darmowego MMO.

Ano właśnie, nie tak do końca darmowego. Oczywiście konto w grze możemy założyć nieodpłatnie, podobnie sprawa ma się z przystąpieniem do rozgrywki oraz przejściem dwóch pierwszych aktów. Potem jednak, by móc grać dalej zmuszeni jesteśmy do zakupienia specjalnego biletu.

Zobacz również:

  • Tibia z rewolucyjną zmianą 25 lat po premierze! Gracze długo na to czekali
Hellgate Global - poznaj demoniczne oblicze Londynu

Hellgate: Global i nasza postać... można zacząć uzbrajanie:-)

W Hellgate: Global możemy za niego zapłacić realnymi pieniędzmi (koszt kształtuje się w granicach czterech dolarów) lub też... nabyć go za wirtualne pieniądze od innego gracza. Warto to podkreślić, bowiem w niewielu grach MMO takie rozwiązanie jest możliwe.

Przejdźmy jednak do samej rozgrywki Hellgate: Global, którą rozpoczynamy od stworzenia postaci. Sam proces jest tu błyskawiczny i polega głównie na wybraniu odpowiadającej nam klasy. Tych jest dokładnie sześć: trzy główne, z których każda podzielona jest na dwie pokrewne - Templar (Blademaster, Guardian), Cabalist (Evoker, Summoner) oraz Hunter (Marksman, Engineer).

Po dokonaniu odpowiednich wyborów wkraczamy w świat Hellgate: Global i naszym oczom ukazuje się zniszczony przez demony Londyn. Jak nietrudno się domyślić głównym zadaniem naszej postaci będzie eliminowanie hord piekielnych panoszących się po tym starym i jakże wspaniałym (niegdyś) mieście.

Wróćmy jednak jeszcze na chwilę do tego co tak naprawdę ukazuje się naszym oczom. Niestety pod względem graficznym nie jest dobrze. Osobiście odnoszę wrażenie, że od Hellgate: London niewiele się zmieniło. Trochę kiepsko prezentuje się to jak na dzisiejsze realia, a szkoda bo przy odrobinie pracy mogłoby być naprawdę ciekawie.

Hellgate Global - poznaj demoniczne oblicze Londynu

Sporo akcji Hellgate: Global dzieje się w metrze. Same stacje prezentują się całkiem realistycznie

W grach MMO to jednak nie grafika jest najważniejsza (co dobitnie od wielu lat pokazuje nam World of Warcraft), a grywalność. Same zadania prezentują się całkiem nieźle i co najważniejsze, możemy je wykonywać zarówno samemu jak i w grupie.

By przenieść się do danego questu przechodzimy każdorazowo przez specjalny portal. Jeśli przeniesiemy się tam w cztery osoby, to zastane na miejscu potwory będą znacznie silniejsze niż gdybyśmy chcieli stawić im czoła w pojedynkę. Oczywiście bardziej atrakcyjne będą także znalezione przy nich przedmioty.

Tu dochodzimy do kolejnej ciekawostki - system lootowania w Hellgate: Global został tak rozplanowany, by maksymalnie utrudnić życie tzw. ninja looters. Każda postać otrzymuje bowiem swoje własne przedmioty i praktycznie niemożliwe jest podkradanie broni czy bardziej wartościowych pancerzy innym. Cały czas panuje więc zgoda i porządek.

Hellgate Global - poznaj demoniczne oblicze Londynu

Mroczne kanały w podziemiach Londynu, gdzie przeciwnik może się czaić na każdynm kroku

W Hellgate: Global ciekawym pomysłem wydaje się być także wprowadzenie specjalnych przeciwników pojawiających się po pokonaniu określonej liczby wrogów na danym terenie. Bossowie ci nazywają się Ambassadors of Hell i pokonać ich jest niezwykle ciężko. Trud ten jednak z pewnością będzie wynagrodzony - bardzo dobre przedmioty i sporo punktów doświadczenia.

Jeśli z czasem znudzi nas ubijanie nieco przygłupich demonów, możemy w każdym momencie skrzyżować nasze ostrza w innymi graczami w PvP. Póki co w Hellgate: Global, dostępna jest tylko arena, jednak twórcy już teraz zapowiadają, że z czasem dodanych zostanie jeszcze kilka innych trybów.

Zwycięskie pojedynki są wynagradzane punktami doświadczenia oraz zwiększeniem naszej pozycji w rankingu PvP. W przyszłości mają być także wprowadzone kolejne nagrody - specjalne tytuły oraz unikalne przedmioty.

Hellgate Global - poznaj demoniczne oblicze Londynu

Hellgate: Global obarczony jest narazie sporą ilością błędów, miejsmy jednak nadzieję, że szybko ulegnie to zmianie

Twórcy Hellgate: Global nie zapomnieli także o systemie tworzenia przedmiotów. Schemat jest banalnie prosty: podnosimy odpowiednie schematy z ciał pobitych demonów, zbieramy wymagane materiały i cieszymy się nową zbroją czy też orężem. Nic bardziej prostrzego, a dostarcza sporo satysfakcji.

Hellgate: Global nie jest niestety wolny od błędów, jednak muszę podkreślić, że gra jest obecnie w fazie otwartej bety. Poza niedopracowaną grafiką, można by jeszcze wymienić pewne problemy z wydajnością czy też bardzo niskie SI przeciwników komputerowych. Bardzo możliwe, że wszystkie te niedogodności znikną jeszcze przed oficjalną premierą.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej zapraszam do specjalnej galerii Hellgate: Global. Zachęcam także do pobrania instalatora umożliwiającego przystąpienie do otwartej bety gry.