Hellgate: London w sklepach

Na półki sklepowe w całym kraju trafił już Hellgate: London. Gra jest pierwszym dziełem studia Flagship Studios i jednocześnie jednym z najbardziej wyczekiwanych tytułów na PC bieżącego roku.

Hellgate: London łączy elementy RPG i FPS. Gra została opracowana m.in. przez byłych pracowników Blizzarda, twórców legendarnego Diablo. Już sam ten fakt wiele mówi o produkcji.

W 2038 roku Londyn został zniszczony przez hordy demonów. Choć razem z upadkiem miasta zrujnowany został również ostatni bastion ludzkiej cywilizacji, to pojawiła się pewna nadzieja - Ty.

Gracz wybiera jedną z sześciu dostępnych klas postaci i rozpoczyna epicki bój o przetrwanie. Autorzy zapowiadają, że przejście całej kampanii powinno zająć około 35 godzin. Rozgrywkę można jednak powtarzać - poziomy, wydarzenia w grze, przedmioty i wrogowie generowani są losowo.

Jakby tego było mało, to w grze zaimplementowany został również multiplayer. Choć generalnie tryb rozgrywki wieloosobowej jest darmowy, to autorzy udostępnili możliwość wniesienia opłaty 9,90 Euro/miesiąc za kilka bonusów (misje, klasy postaci, demony, przedmioty i inne).

Hellgate: London uzyskała klasyfikację PEGI 18+. Gra trafiła do sklepów w polskiej wersji językowej i cenie 139,90 złotych.

Więcej informacji można znaleźć pod tym adresem. Demo znajdziecie w tym miejscu.